Bereme tvou bezpečnost vážně

Ve Vinted se soustředíme na udržování vysokého standardu osobní bezpečnosti našich uživatelů. Aktivně pracujeme na vývoji nástrojů a strategií, díky nimž může naše komunita prosperovat - ať už jde o nakupování či prodej. Zde najdeš vše, co je nutné vědět o našich klíčových bezpečnostních procesech.

Ochrana kupujících

Když provedeš platbu přes Vinted, vztahuje se na tvou objednávku naše povinná Ochrana kupujících. Ta pomáhá zajišťovat bezpečnost plateb, poskytuje ti možnost vrácení peněz a uživatelskou podporu z naší strany. Podívej se, jak poplatek za Ochranu kupujících počítáme

Zásady vrácení peněz

Vrátíme ti peníze, pokud tebou objednaný předmět nedorazí, dorazí poškozený nebo nebude odpovídat popisu. Na podání stížnosti máš 2 dny. Jestliže nedojde k jiné dohodě, náklady na vrácení hradí kupující. Zjisti více o Zásadách vrácení peněz a zboží na Vinted.

Zabezpečené transakce

Tvé peníze jsou v průběhu celé transakce v bezpečí. Všechny platby na Vinted jsou šifrované. Zpracovávají je naši důvěryhodní platební partneři, jejichž zabezpečené technické řešení zaručuje, že odeslání i přijetí peněz proběhne bezpečně a spolehlivě.

Naše podpora

Můžeš se na nás kdykoli obrátit a my už se postaráme, aby se každý problém vyřešil. Rychlé tipy najdeš v našem Centru nápovědy.

Bezpečnost na platformě

Nástroje proti spamu

Máme systémy, které proaktivně vyhledávají nevhodný obsah. Fungují tak, aby automaticky zablokovaly špatný obsah ve zprávách, podobně jako filtry proti spamu ve tvé e-mailové schránce.

Ochrana osobních údajů

Na tvém bezpečí nám záleží. Pro podrobné informace o tom, jak nakládáme s tvými osobními údaji a jaká máš v tomto směru práva, si prosím přečti naše Zásady ochrany soukromí.

Evaluace rizik

V zákulisí se pomocí prediktivní analýzy pokoušíme odhalovat podezřelé aktivity, oznámení nebo obchody, např. s nelegálním nebo nebezpečným zbožím. Náš tým se snaží reagovat včas a za pomoci účinných nástrojů.

Usnadňujeme budování důvěry v naší komunitě

Komunikuj

Zabezpečené zprávy na Vinted ti pomohou zjistit každý detail o předmětu, jehož koupi zvažuješ. Můžeš napsat libovolnému uživateli - pamatuj si ale, že když budeš jednat slušně a ohleduplně, můžeš okamžitě zvýšit jeho důvěru k tobě.

Napiš hodnocení

Uživatelé si na Vinted mohou vzájemně udělit hodnocení pouze poté, co mezi nimi proběhl obchod. Hodnocení viditelné na profilech ostatních se tím pádem zakládá na reálných zkušenostech. Vždy si ho pečlivě projdi a po dokončení objednávky nezapomeň hodnocení napsat, aby mohla druhá strana na oplátku udělat totéž.

Ověř svou totožnost

K okamžitému zvýšení své důvěryhodnosti věnuj chvíli času ověření svého účtu na Vinted. A pokud chceš zjistit, zda si některý z uživatelů účet ověřil, jednoduše klikni na jeho profil.

Buď proaktivní

Vyplň informace na svém profilu – proaktivita zvyšuje důvěru, což může rovněž podpořit tvé prodeje. A když si všimneš něčeho, co odporuje Zásadám komunity Vinted – využij funkce nahlášení a náš tým si s tím poradí.

Dobré vědět

Tipy pro kupující

Zjisti více o způsobech posuzování důvěryhodnosti prodávajících, získávání informací o předmětech a provádění bezpečných plateb.
Zjisti více o bezpečném nakupování

Tipy pro prodávající

Získej tipy pro vytvoření důvěryhodného profilu, komunikaci s kupujícími a odstranění všech překážek, které stojí v cestě úspěšnému prodeji.
Zjisti více o bezpečném prodeji >