Bohužel nám nyní může trvat o něco déle, než ti odpovíme. Náš tým už ale na vyřešení této situace usilovně pracuje. Vyčkej tedy prosím 72 hodin, během kterých se ke tvému dotazu dostaneme a nevytvářej žádné další konverzace ohledně stejného problému.
Bezpečnost na Vinted – COVID-19

Tvoje bezpečnost byla vždy jedním z našich hlavních zájmů a nyní je ještě důležitější než kdy předtím. Proto ti doporučujeme nastudovat si dostatek informací o koronaviru a o tom, jak zůstat v bezpečí, když obchoduješ na Vinted.

Poznámka
Při vyzvedávání a odesílání zásilek prosím následuj aktuální vládní doporučení, abys zachoval/a vlastní bezpečnost i bezpečnost tvojí komunity.

Měj na paměti, že osobám, které tato opatření nerespektují, může hrozit pokuta nebo jiný postih.

Vyber si téma, které tě zajímá:

Všeobecné bezpečnostní pokyny

Kromě sledování aktuálních oficiálních doporučení si prosím projdi i následující preventivní opatření, které doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO):

 • Myj si ruce, a to pravidelně a důkladně a alespoň po dobu 20 sekund. Dojde tak k usmrcení virů, které se mohou nacházet na tvých rukou.
 • Vyvaruj se dotýkání obličeje. Sníží se tím šance přenosu viru z rukou do organismu skrze sliznici očí, nosu či úst.
 • Nos ochrannou masku na místech, kde je to doporučeno nebo vyžadováno.
 • Zakryj si ústa a nos kapesníkem, když kašleš nebo kýcháš, kapesník poté vyhoď a ihned si umyj ruce. K zakrytí úst můžeš případně použít horní část rukávu nebo vnitřní stranu loktu (ne však svoje ruce). Jde o opatření bránící v šíření viru.
 • Udržuj vzdálenost alespoň 1,5 metru od ostatních osob, zejména od kohokoliv, kdo kašle nebo kýchá. Pravděpodobnost nákazy virem se tak sníží. Dbej zvýšené opatrnosti, pokud sdílíš domácnost s někým, kdo patří do vysoce ohrožené skupiny.
 • Pokud se necítíš dobře, zůstaň doma.
 • Pokud se u tebe objeví příznaky jako horečka a kašel nebo dýchací obtíže, vyhledej lékařskou pomoc.

Vždy upřednostňuj své zdraví i zdraví tvé komunity. Podívej se na další rady a odpovědi na nejčastěji kladené dotazy od WHO.

Bezpečné nakupování a prodávání

Pokud stornuješ objednávku a jako důvod vybereš možnost související s COVID-19, neobdržíš negativní hodnocení. 

Níže uvádíme další rady ohledně vlastní bezpečnosti a ochrany ostatních během nakupování a prodávání na Vinted:

Jsme v tom společně, chraňme se tedy navzájem a zůstaňme v bezpečí.

Upozornění
Výše uvedený obsah se zakládá na dostupných informacích zveřejněných WHO a CDC. Přestože se jedná o spolehlivé zdroje, nedokážeme ručit za přesnost či důvěryhodnost informací.
Doporučení ohledně bezpečnosti údajů

V současné době se v různých veřejných sférách vyskytuje vyšší množství phishingu a malwaru souvisejícího s COVID-19. Podvodníci se snaží využít obav spojených s koronavirem.

Jako vždy věnujeme zvýšenou pozornost rozpoznávání podvodů na Vinted a maximalizaci tvojí ochrany. Bez ohledu na to si ale na tyto podvodné aktivity dávej pozor a chovej se obezřetně jak na Vinted, tak kdekoli jinde.

Rozpoznávání podvodu souvisejícího s koronavirem

Tyto podvodné zprávy mít podobu e-mailů nebo soukromých zpráv vyzývajících k zadání přihlašovacích údajů, otevření přílohy za účelem zjištění více informací (což může vést k instalaci škodlivého kódu do tvého zařízení), nebo k návštěvě škodlivého klonu webové stránky (kde může být tvé zařízení infikováno malwarem).

Zde uvádíme preventivní opatření, která v souvislosti s e-maily nebo zprávami týkajícími se koronaviru doporučujeme přijmout:

 • Chovej se obezřetně a vždy se řiď zdravým rozumem.
 • Přistupuj skepticky k e-mailům, které údajně pocházejí od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Centers for Disease Control, zkr. CDC), Světové zdravotnické organizace (WHO) nebo odborníků, kteří tvrdí, že mají informace o koronaviru. Namísto otevírání odkazů v e-mailu se raději podívej na oficiální stránky těchto subjektů.
 • Na podezřelých webových stránkách nezadávej žádné osobní údaje ani hesla, zejména pokud jsou uvedeny v nevyžádaných e-mailech.
 • Než se zapojíš do konverzace, ověř si zdroj všech požadavků.
 • Neotevírej žádné neočekávané přílohy ani neklikej na podezřelé odkazy.
 • Dávej si pozor na informace, které jsou po tobě požadovány. Nevyžádané žádosti o informace nebo úkony ignoruj.
 • Používej pouze oficiální komunikační kanály a platební služby platformy Vinted. Neopouštěj aplikaci Vinted kvůli činnostem, které se službou přímo nesouvisejí.
 • Nahlaš nám jakékoli podezřelé aktivity na Vinted.
Pomohla ti tato odpověď? nebo
Kontaktuj nás