Pravidla katalogu Vinted

​vinted.cz  je internetová platforma sloužící k výměně nebo nekomerčnímu prodeji, a to výhradně mezi koncovými spotřebiteli (tzv. C2C obchodní model). Registrace i vystavení předmětu na vinted.cz je zcela zdarma!

Chceme zajistit, aby používání vinted.cz bylo bezpečné a vládlo zde přátelské prostředí. Proto žádáme o dodržování těchto pravidel katalogu.

V tuto chvíli povolujeme dámské, pánské a dětské oblečení, obuv, doplňky. Povolujeme také hračky, potřeby pro péči o dítě a nábytek do dětského pokojíčku. Dále je povolena kosmetika, doplňky k elektronice a produkty a doplňky sloužící ke zkrášlování.

vinted.cz  si vyhrazuje právo rozhodnout, které předměty jsou či nejsou v dané chvíli povoleny na našich stránkách. Pokud rozhodneme, že vystavené předměty mohou být považovány za nebezpečné, porušují naše podmínky, nebo by pro nás jakýmkoliv způsobem mohly představovat riziko, můžeme tyto předměty odstranit.

Seznam zakázaných a nepovolených předmětů není kompletní a slouží pouze orientačně. Může se také kdykoliv změnit i bez předchozího upozornění.

Níže naleznete seznam předmětů nepovolených v katalogu vinted.cz:

Nepovolujeme:
Padělané předměty, repliky a nepovolené kopie originálních produktů.
Testery, vzorky a reklamní předměty, které byly k dostání zdarma, včetně předmětů, které byly obsahem tzv. “Beauty boxů”.
Léky, vitamíny, hubnoucí přípravky a doplňky stravy.
Jídlo a nápoje, např. dětské jídlo a příkrmy, sladkosti atd.
Návykové látky a příslušenství, tabákové produkty jako cigarety, doutníky, dýmky, elektronické cigarety včetně veškerého příslušenství.
Nacistické či fašistické uniformy a příslušenství.
Osobní péče a hygiena:
Použité piercingy do jazyku, intimních míst, obočí, nosu a úst.
Veškerá kosmetika (včetně parfémů, dekorativní kosmetiky, krémů, tělových mlék, produktů pro péči o vlasy), která již byla použita nebo se nenachází v původním neotevřeném balení. Toto omezení platí bez ohledu na to, zdali tyto produkty přicházejí do přímého styku s kůží či nikoliv. Kosmetika, která byla otestována (za účelem vytvoření tzv. “swatchů”), se rovněž považuje za použitou.
Použité houbičky na make-up, kosmetické štětce nebo aplikátory, které jsou určeny k přímému kontaktu s pokožkou.
Ručně vyráběná kosmetika.
Kontaktní čočky (včetně roztoků a obalů).
Odlakovače.
Holící strojky.
Hygienické potřeby jako např. tampóny, menstruační kalíšky apod.
Předměty nespadající do kategorií oblečení, doplňků, kosmetiky a příslušenství pro děti:
Elektronika a high-tech předměty jako např. mobilní telefony, počítače, fotoaparáty, power banky, TV, reproduktory, kabely, nabíječky apod.
Sportovní náčiní pro dospělé jako např. kola, lyže, snowboardy, závaží apod.
Domácí potřeby a doplňky, domácí spotřebiče pro dospělé.
Knihy, časopisy a kancelářské potřeby pro dospělé; vše co se netýká dětí, teenagerů, těhotenství, mateřství, zdraví a vzdělání dětí, je zakázáno.
Komerční aktivity: Profesionální služby, reklamy, prodejní katalogy a předměty dodané na objednávku.
Prázdné prachové sáčky, krabice, papírové nákupní tašky.
Putovní balíčky, balíčky s překvapením.
Sexuálně explicitní předměty jako např. erotické hračky či fetiše.
Zvířata, oblečení a doplňky pro zvířata.
Vstupenky, dárkové karty, slevové kupóny.

 

Všechny tyto předměty, stejně jako předměty, které nespadají do žádné z kategorií v katalogu, budou odstraněny nebo skryty partou vinted.cz.

Vezmi prosím na vědomí, že pokud u předmětu využíváš placenou funkci, a tento předmět porušuje naše pravidla pro vystavování, není v případě skrytí či smazání takového předmětu z naší strany možné vrátit ti náklady za tuto placenou funkci. Termínem “placená funkce” se rozumí “Topování” a “Zaostřeno na šatník”.

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

•   Předměty musí být vždy zařazeny do odpovídající kategorie a nahrány pouze jednou.
•   Každý předmět musí být umístěn v samostatné nabídce a nahrán do správné kategorie. Jeden inzerát pro jeden předmět.
•   Sety předmětů musí být označeny slovem “set” nebo “sada” přímo v názvu a popisu předmětu. Každý set musí obsahovat cenu celého setu a předměty zařazené do setu už nemohou být   vystaveny každý zvlášť.
•   Každý předmět musí mít uveden odpovídající stav, pro více informací klikni sem.
•   Nepovolujeme žádné nabídky, včetně zkrášlovacích produktů, technických doplňků, oblečení, obuvi nebo doplňků, prodávaných za komerčním účelem.

Předměty, které spadají do této kategorie:
•   velké množství značek nového oblečení a dalších předmětů
•   oblečení/předměty vyšší kvality s visačkami
•   oblečení či předměty stejného stylu v různých barvách, velikostech
•   předměty a obuv s označením velikosti “ostatní” nebo “k dispozici více velikostí”
•   předměty pouze s fotografiemi staženými z internetu nebo fotobanky
•   předměty “na objednávku”

•    Nepovolujeme uvádět do názvu předmětu “prodáno”, “momentálně není skladem”, “podívej se později” atd., když je předmět prodán, vyměněn nebo darován. Prostě klikni na tlačítko “Označit jako předáno” v nabídce a my předmět skryjeme.
•    Pokud je prodejní cena předmětu neobvykle nízká/vysoká a neodpovídá reálné hodnotě předmětu, budeme tuto nabídku považovat za aukční. vinted.cz  nepodporuje prodej za účelem dosažení zisku, z tohoto důvodu jsou předměty obsahující nabídku k aukci zakázány. Podívej se, jak nastavit správnou cenu.
•    Nabídka musí obsahovat jasné a reálné fotografie předmětu (viz naše fototipy) a dále musí splňovat následující kritéria:
•    Fotografie stažené z internetu jsou striktně zakázány! Použitím fotografií bez předchozího souhlasu jejich majitele se můžete dopouštět porušení práv třetích osob. Dále chceme zákazem internetových fotografií předcházet případným podvodům.
•    Předmět na fotografii musí být ve svislé poloze tak, aby byl jasně viditelný.
•    Fotografie musí být jasné, focené v dobrém světle – předmět musí být zcela jednoznačně rozpoznatelný. Pozadí nesmí mít stejnou nebo podobnou barvu jako má předmět (např. bílý svetr na bílém pozadí). Kvalitní fotografie pomohou předcházet případným nedorozuměním mezi kupující a prodávající po předání zboží.
•    První fotografie by měla jednoduše reprezentovat daný předmět. Dále je jen na tobě, jak bude předmět prezentován na dalších fotografiích.

 

SANKCE

Prosím pamatuj, že cílem vinted.cz je vytvářet bezpečné a přátelské prostředí pro sociální obchodování. Jestliže ale vidíme, že uživatelé tuto službu zneužívají, můžeme na ně uvalit sankce.

•     Pokud uživatel poruší některé z našich pravidel, zašleme mu písemné varování a smažeme nebo skryjeme předmět, který neodpovídá pravidlům. Pokud obdržíš zprávu od administrátorů týkající se nevhodné nabídky, máš 24 hodin na nápravu. Po uplynutí této lhůty může být nabídka bez varování smazána. 

•     Pokud uživatel ignoruje naše upozornění, nekomunikuje se Zákaznickou podporou a/nebo nevynaloží žádné úsilí pro nápravu svého jednání, jeho účet může být zrušen (blokován) na dobu neurčitou.

Prosím pamatuj, že naším cílem je vytvářet přátelské a bezpečné prostředí, kde by naši uživatelé mohli vyhledávat a nakupovat předměty a také se seznamovat s ostatními. Chápeme, že je zde mnoho pravidel, se kterými je potřeba se seznámit, proto je přirozené, že některá z nich nemusí být zcela jasná. V tomto případě stačí kontaktovat naši partu a my se vším rádi pomůžeme.

Občas se mezi uživateli vyskytnou nedorozumění. Stane-li se to a spor není možné rozhodnut ani s pomocí zásahu administrátora administrátor vinted.cz má vždy poslední slovo.

Administrátoři vinted.cz mají právo tato pravidla měnit.