Pokud používáš Vinted, souhlasíš s cookie policy, které ti usnadňují čas strávený na Vinted.

Pravidla katalogu Vinted

vinted.cz  je internetová platforma sloužící k výměně nebo nekomerčnímu prodeji a to výhradně mezi koncovými spotřebiteli (tzv. C2C obchodní model). Registrace i vystavení předmětu na vinted.cz je zcela zdarma. Chceme zajistit, aby používání vinted.cz bylo bezpečné a vládlo zde přátelské prostředí. Proto žádáme o dodržování těchto pravidel katalogu.  Ve fóru dále platí pravidla fóra .

V katalogu lze umístit pouze dámské, pánské a dětské oblečení, boty, módní doplňky či kosmetiku a dále předměty určené pro vaše zkrášlování . Všechny ostatní nabídky mohou být umístěny ve fóru v kategorii Blešák , z katalogu je však mažeme (výjimkou jsou předměty, jejichž volný prodej není povolen zákony ČR jako např. léky, cigarety, alkohol atd., takové nabídky nesmí být umístěny ani ve fóru).

V katalogu nepovolujeme:

Příslušenství pro děti - kočárky, hračky, lahvičky, dudlíky, elektronické chůvičky, autosedačky, pleny, přebalovací pulty a podložky, postýlky, povlečení, fusaky, zavinovačky, ohřívače lahví, odsávačky mléka atd.

Elektronika - bílá technika, kuchyňské spotřebiče, TV, audio, video, mobilní telefony, nabíječky, handsfree, selfie tyče, ochranné fólie na displeje mobilních telefonů, mp3 a jiné hudební přehrávače, počítače, notebooky, tablety, fotoaparáty, kamery, elektrické zubní kartáčky, elektronické cigarety, elektronické přístroje pro zeštihlování, opalování či masáže a další elektroniku používanou převážně v profesionálních studiích, kabely, USB, CD, DVD či jiné nosiče atd. Výjimkou jsou sluchátka sloužící jako doplněk k mobilnímu telefonu či počítači.

Domácí potřeby - nádobí a kuchyňské zařízení, ložní prádlo, bytový textil, bytové doplňky, nábytek, potřeby pro dům a zahradu, šperkovnice atd.

Příslušenství pro zvířata

Léky, doplňky stravy, hygiena - volně prodejné léky i léky na předpis, doplňky stravy, přípravky pro hubnutí, hygienické pomůcky pro ženy, zubní kartáčky, dentální nitě, čisticí přípravky

Knihy, časopisy, učebnice, školní pomůcky

Doplňky pro šití a DIY - látky, cvočky, knoflíky, zipy, háčky, pírka atd. Povolujeme pouze nášivky.

Sportovní příslušenství - povolujeme sportovní oblečení a obuv, dále ochranné prvky jako např. rukavice, brýle, helmy atd. určené pro sportování. Příslušenství jako takové (např. kolečkové či lední brusle, sportovní náčiní, podložky, míče, výbava na zimní sporty, boxerské rukavice, jakoukoliv elektroniku související se sportem atd.) v katalogu nepovolujeme.

Kontaktní čočky (včetně roztoků) a dioptrické brýle

Piercingy - z hygienických důvodů povolujeme pouze nové či nové s visačkou (náušnice se mohou prodávat i použité)

Poukázky či vouchery do kamenných obchodů i e-shopů

Igelitové či papírové nákupní tašky a prázdné krabice

Jakékoliv služby

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

 1. ​vinted.cz nenese žádnou odpovědnost za předměty nahrané do katalogu.
 2. Každý obchodující uživatel je povinnen seznámit se se zákony ČR a dodržovat je ve všech ohledech . vinted.cz bude spolupracovat s orgány ČR vyšetřujícími jejich případné porušení.
 3. Nemorální a nepravdivé údaje, zvláště takové, které porušují platné zákony, jsou na vinted.cz zakázány.  Stejně tak nepovolujeme pornografické, rasistické, nevhodné nebo nemorální obsahy, které budou okamžitě bez varování smazány. Dále je zakázáno spamování ostatních uživatelů (ve zprávách, v komentářích pod předmětem apod.).
 4. Funkce ohodnocení ostatních uživatelů slouží pro informaci o úspěšných či neúspěšných transakcích, a tím o (ne)spolehlivosti uživatele.  Hodnocení proto musí probíhat objektivně a musí být založeno na relevantní zkušenosti a transakci provedené přímo přes katalog vinted.cz. V případě prodeje se za relevantní považuje vše od okamžiku výměny bankovního spojení a adresy doručení (či pouze doručovacích adres) či výměny informací o datu a místě osobního převzetí, nikoli tedy pouhé projevení zájmu o daný předmět! Totéž platí analogicky pro všechny ostatní druhy transakcí. Zneužití této funkce (z legrace nebo pomsty) je zakázáno. Podrobné podmínky pro hodnocení naleznete v Pravidlech pro udělení hodnocení .
 5. Nahlášení předmětu nebo profilu jiným uživatelem je pouze impulz pro podrobnější vyhodnocení, nikoli důvod pro jeho smazání.
 6. Obchodování s padělaným zbožím je v České republice trestné, a proto i na vinted.cz zakázané.  Smažeme každý předmět podezřelý z nepravosti. V případě, že bude chtít uživatel odstranění předmětu reklamovat, musí nám zaslat dokument/y prokazující jeho pravost a cenu elektronickou formou. Pokud nákupní hodnota předmětu překračuje částku 10 000 Kč (bez ohledu na to, za kolik je na vinted.cz prodáván), je uživatel povinen tyto dokumenty úředně ověřit a zaslat nám je na adresu Vinted s. r. o., Bubenská 1, 170 00 Praha 7. Po schválení administrátory může být předmět znovu vystaven.
 7. Na vinted.cz je výslovně zakázán komerční prodej oblečení, obuvi, doplňků, kosmetiky či předmětů vlastní výroby, ať už oprávněný nebo neoprávněný . Za komerční obchod považujeme především, nikoli však pouze: a) velké množství nového oblečení, obuvi doplňků či kosmetiky; velké množství předmětů vlastní výroby (DIY); velké množství předmětů s visačkami; velké množství oblečení, obuvy či doplňků téhož typu;  oblečení, obuv či doplňky stejného druhu ve více velikostech či barvách; obuv s velikostí uvedenou jako Univerzání; předměty pouze s fotografiemi staženými z internetu; předměty na objednávku, atd.,  b) opakovanou nabídku téhož předmětu nebo předmětu lišícího se pouze rozměry či barvou, c) nabídku předmětů, jejichž prezentované fotografie jsou totožné s fotografiemi v jiném (e)shopu nebo jsou jim nápadně podobné, d) nabídku z profilů, které obsahují odkaz na jiný (e)shop, atd.
 8. vinted.cz má vždy poslední slovo při rozhodování o komerčním charakteru nabídky či padělaném zboží a své rozhodnutí není povinnen dále vysvětlovat. vinted.cz si také vyhrazuje právo vymazat jakýkoli předmět z katalogu nebo o jakémkoli předmětu rozhodnout, že v katalogu zůstane.​
 9. Předměty musí být vždy zařazeny v odpovídající kategorii. Pečlivě vybírejte kategorii, kam svůj předmět zařadíte (nedávejte např. boty do kosmetiky). Ve správné kategorii půjde předmět také snáze dohledat. Nezapomeňte, že tímto také udržujete v katalogu pořádek.
 10. Stejný předmět může být v katalogu pouze jednou.  Zdvojené nabídky mažeme.
 11. Je zakázáno manipulovat v názvu či popisu předmětu s klíčovými slovy , umisťovat hashtagy, které s nabídkou nesouvisí a také v nabídce odkazovat na jiné webové stránky (zejména ty, které odkazují na externí nabídku oblečení, doplňků a kosmetiky).
 12. Je zakázáno vkládání reklamních nabídek.  Pokud chcete inzerovat své služby, jako např. šití oblečení na míru, nezakládejte novou nabídku ani do nabídky tuto formu inzerce nepište. Reklamu a inzerci na služby je možné umístit do příslušné kategorie fóra .
 13. Je zakázáno umisťovat do katalogu jakoukoliv poptávku.  Pro poptávku máme speciální kategorie ve fóru: oblečení, doplňky a kosmetika , vše ostatní .
 14. Nabídka nesmí obsahovat informace o tom, že byl daný předmět už prodán. Všechny předané předměty nemají v katalogu co dělat a ihned po prodeji je potřeba je odstranit kliknutím na Označit jako předáno.
 15. Je zakázáno prodávat předměty na základě aukce, cena musí být pouze jedna a vždy pevně daná.  Při prodeji má každý předmět svou fixní cenu a neprodává se na základě nejvyšších nabídek. Není možné ani uvést dvě rozdílné hodnoty předmětu (např. pro nákup a výměnu) nebo uvádět rozdílnou cenu v popisu předmětu. Pokud předmět tuto podmínku porušuje, bude z katalogu odstraněn.
 16. Je zakázáno ve svém profilu či popisu předmětu odkazovat na externí nabídku oblečení, doplňků či kosmetiky. Stejně tak je zakázáno uvádět své kontaktní údaje přímo v nabídce předmětu. K tomuto účelu slouží stránka Můj profil.
 17. Nabídka musí obsahovat jasné a reálné fotografie předmětu (viz naše fototipy) a dále musí splňovat následující kritéria:
 • Fotografie stažené z internetu jsou striktně zakázány! Použitím fotografií bez předchozího souhlasu jejich majitele se můžete dopouštět porušení práv třetích osob. Dále chceme zákazem internetových fotografií předcházet případným podvodům.
 • Předmět na fotografii musí být ve svislé poloze tak, aby byl jasně viditelný.
 • Fotografie musí být jasné, focené v dobrém světle - předmět musí být zcela jednoznačně rozpoznatelný. Pozadí nesmí mít stejnou nebo podobnou barvu jako má předmět (např. bílý svetr na bílém pozadí). Kvalitní fotografie pomohou předcházet případným nedorozuměním mezi kupující a prodávající po předání zboží.
 • Hlavní fotografie nesmí být poskládána do koláže a předmět na ní musí být vidět celý. Detaily je možné ukázat na dalších fotografiích v nabídce.
 • Fotografie nesmí obsahovat žádná loga, reklamní nabídky, vodoznaky a odkazy na webové stránky.
 • Každý předmět musí být umístěn v samostatné nabídce. Výjimkou jsou sety, kdy jedna nabídka obsahuje set oblečení, doplňků či kosmetiky prodávaný za jednotnou cenu s předměty jedné kategorie (např. set 3 nátělníků dohromady za 150 Kč či set 5 laků na nehty dohromady za 80 Kč).

SANKCE

 • Administrátoři vinted.cz mohou v případě zjištění nedodržování výše uvedených pravidel zaslat informační zprávu s žádostí o zjednání nápravy.  Předměty porušující pravidla v případě prvního upozornění zneviditelňujeme nebo rovnou mažeme z katalogu (v případě nepovolených předmětů, poptávek atd.). 
 • Při druhém upozornění na tentýž přestupek vždy mažeme předměty z katalogu a při závažnějších prohřešcích (např. komerční prodej ...) rovnou blokujeme uživatelský účet.
 • Při třetím upozornění blokujeme vždy účet uživatele a to podle závažnosti upozornění - buď dočasně a nebo na dobu neurčitou. Užival následně může být zanesen na naši černou listinu.

Administrátoři neblokují uživatelský účet bez konkrétního důvodu. Důvodem jsou opakovaná porušení pravidel, ignorace předchozích upozornění a neřešení problému. V případě, že uživatel s administrátory komunikuje a svůj přestupek napraví, není nutné jej jakkoliv sankcionovat.

vinted.cz má vždy poslední slovo. Kdo s naším rozhodnutím nesouhlasí, může svůj uživatelský vztah kdykoliv ukončit.

vinted.cz má právo pravidla průběžně měnit.

Každý uživatel vinted.cz je vázán Všeobecnými obchodními podmínkami , se kterými souhlasil při registraci.