Pravidla katalogu Vinted

Chceme zajistit, aby Vinted nabízel vstřícné a bezpečné prostředí k obchodování s věcmi z druhé ruky. Z toho důvodu po uživatelích vyžadujeme, aby při nahrávání předmětů dodržovali níže uvedená Pravidla katalogu.

Rádi bychom upozornili, že jsou tato pravidla součástí našich Všeobecných obchodních podmínek. Založením účtu na Vinted souhlasíš jak s těmito pravidly, tak našimi obchodními podmínkami.

POVOLENÉ PŘEDMĚTY

Na Vinted smíš prodávat:

  • dámské, pánské a dětské oblečení, obuv a doplňky;
  • dětské hračky, nábytek a vybavení k péči o děti;
  • novou dekorativní a pečující kosmetiku a zkrášlovací pomůcky;
  • doplňky k elektronice, tedy například sluchátka, chytré hodinky, pouzdra na telefony a podobně;
  • domácí potřeby jako textil, nádobí a bytové doplňky;
  • zboží pro zábavu a volný čas: sem spadají počítačové hry, konzole, příslušenství, knihy, deskové a společenské hry, hlavolamy, puzzle, hudba a video.
  • Vybavení pro chovatele, například zvířecí oblečení, doplňky, pelíšky a deky, vybavení na převoz, hračky.

 

Pokud prodáváš předmět, ke kterému byl přiložený manuál, pokyny pro uživatele nebo bezpečnostní pokyny, určitě je přilož, až budeš předmět posílat kupující/mu.

Vyhrazujeme si právo přehodnotit, které předměty se na Vinted prodávat smějí a které ne. Pokud zjistíme, že určité předměty porušují naše podmínky, můžeme je odstranit, přestože nejsou vyjmenované níže.

Pro předměty, které jsou podle těchto Pravidel katalogu povolené, zároveň platí, že se ještě před vystavením nabídky na platformě Vinted musí legálně ocitnout na trhu v Evropském hospodářském prostoru (EHP). To znamená, že musejí být v EHP legálně nabízeny nebo že do něj byly legálně importovány z jiných trhů (včetně Velké Británie).

 

ZAKÁZANÉ PŘEDMĚTY

 

Na Vinted nesmíš prodávat (upozorňujeme, že tento seznam není vyčerpávající a měl by být chápán pouze jako vodítko):

Ujisti se prosím, že tvé nabídky a předměty jsou v souladu s našimi Pravidly katalogu. Ostatní uživatelé mohou Vinted upozornit na nabídky budící dojem, že těmto pravidlům nevyhovují. Pokud se při kontrole ukáže, že předmět pravidlům skutečně nevyhovuje, může ho náš tým odstranit nebo skrýt. Rovněž může dojít k dalším opatřením, jako je pozastavení nebo blokace účtu. Podobným důsledkům můžeš čelit, pokud jiným uživatelům posíláš zprávy propagující prodej zboží, které spadá do kategorie zakázaných předmětů. Více informací načerpáš z našich Zásad komunity, dostupných tady

Upozornění: Pokud u nabídky, která porušuje naše Pravidla katalogu, využiješ funkci Topování a my jsme nuceni tento předmět odstranit či skrýt, nebudeme ti náklady na topování moci vrátit.

 

OBECNÁ PRAVIDLA

 

 

Vyhrazujeme si nárok na změnu výše uvedených pravidel podle vlastního uvážení a bez nutnosti tě předem upozornit. Pokud máš k výše uvedeným pravidlům jakékoliv otázky, kontaktuj náš tým – rádi ti pomůžeme.

 

Poznámka: Pokud si všimneš předmětu, který vypadá, že našim výše uvedeným pravidlům nevyhovuje, neváhej nám ho prosím nahlásit.